ייעוץ עסקי וכלכלי לחברות ולעסקים

הבסיס לכל פעילות עסקית היא ההתנהלות הפיננסית העומדת מאחוריה. כאשר ההתנהלות הכלכלית של העסק מתפתחת באופן שגוי או לא מתוכנן, התוצאות עלולות להיות הרסניות. ייעוץ עסקי כלכלי נכון יכול למנוע מצבים כאלו ולקבוע מראש מסלול התנהלות עסקית ופיננסית יציב כבסיס להתפתחות ולהצלחה.

תכנון פיננסי יציב

בעלי עסקים רבים מתמודדים עם מציאות מאתגרת, כאשר המשימות שלהם הולכות ונערמות: יש להם עסק לנהל, לדאוג ללקוחות חדשים, לטפל בעבודות המקצועיות ובפרויקטים הנכנסים, לפקח ולנהל את השכירים בעסק, לכבות שריפות שצצות מעת לעת ולנהל משברים. התכנון הפיננסי העסקי (Financial planning) דורש התמחות ממוקדת והזנחתו גוררת משברים בכל רמות הפעילות העסקית. לא כל עסק יכול להרשות לעצמו להעסיק מנהל כספים במשרה מלאה.

תכנון פיננסי הוא לא מותרות, הוא חובה!

תהליך ייעוץ משפר ומייצב את העסק שלך

על מנת לתת מענה למצבים בהם אין טיפול מספק באספקט הפיננסי של העסק, נדרש ייעוץ כלכלי לעסקים על ידי בעל מקצוע מנוסה. במקרים אלו, העדיפות היא למקצוען שהתנסה בעצמו באתגרי הניהול, מישהו שיכול להעניק ליווי עסקי אסטרטגי, מישהו מבחוץ, אך כזה שיכול לראות את הדברים מעיניו של בעל העסק. 

תחילתו של ייעוץ עסקי לחברות הוא בבחינת מצבו הכלכלי הנוכחי של העסק וניתוח ההתנהלות הפיננסית על כל רבדיה. הייעוץ עוסק בהתאמת ההתנהגות העסקית למטרות המוצהרות של העסק וזיהוי נקודות חלשות במציאות הקיימת. הייעוץ נותן מענה למגוון תחומים וצרכים המרכיבים את ההתנהלות הכלכלית של העסק, בהם:

  • בחינת התנהלות העסק מול הבנקים.
  • תהליכי קבלת אשראי והאפשרויות העומדות בפני בעל העסק. 
  • בחינת התקציב והמאזנים העסקיים, תוך זיהוי הזדמנויות לשיפור.
  • יצירת תוכניות הבראה וקביעת אבני דרך לבחינת המצב.
  • בחינת הוצאות שוטפות של העסק, מרמת הבסיס העסקי ועד רמת ההוצאות התפעוליות השונות.
  • בחינת תהליכים שאינם יעילים והטיפול בהם.
  • התנהלות נכונה מול ספקים וזיהוי אפשרויות לשיפור בעלויות.
  • בחינת התנהלות מול העובדים  ועם העובדים וזיהוי נקודות הניתנות לשיפור.
  • תכנון מס.

תכנון פיננסי אינו עוסק רק בצמצום הוצאות. תכנון פיננסי ארוך טווח כולל גם קביעת התנהלות כלכלית נכונה, התנהלות המתמקדת בעסק  ובבעל העסק, בתכנון הפנסיוני, בביטוחים הנדרשים, בתגמול העובדים השכירים בעסק, בקביעת תוכנית ליום סגריר, ועוד. אלו הם רק חלק מהמרכיבים החיוניים בתהליך הייעוץ. מרכיבים אלו ואחרים יאפשרו לך לנהל נכון את העסק!           

לסיכום

אם אתם רוצים לקחת את העסק שלכם קדימה ולתכנן אופק כלכלי ועסקי נכון, דברו איתנו!

אלדר יועצים – נותנים לכם את הכלים להצליח. תמיד!

ליצירת קשר: איל דרורי – 0722616363

%d בלוגרים אהבו את זה: