סוכן ביטוח בריאות, מצרך חובה או בזבוז של כסף?

כולנו היינו עדים במהלך השנים האחרונות לויכוח החריף שפרץ בין אחת מחברות הביטוח הגדולות בשוק הביטוח הישראלי לבין לשכת סוכני הביטוח בדבר הצורך האמיתי בסוכן ביטוח. חברות הביטוח ניסו ועדיין מנסות להציג את סוכן הביטוח כמי ש"גוזר" עמלה בדרך, בינן לבין הלקוח הסופי, תוך שהן מתעלמות בצורה גסה ביתרונות הברורים שיש לסוכן הביטוח על פני החברות הגדולות. ויכוח זה פרץ בסערה גדולה עם השקתו של קמפיין ה"שוקה" על ידי אחת מחברות הביטוח הגדולות.

כדי להבין את מהות הויכוח, ננסה ראשית לעמוד על תפקידיו ומעמדו של סוכן הביטוח.

מיהו סוכן ביטוח בריאות?

סוכן ביטוח בריאות הוא מי שעוסק בשיווק ומכירה של פוליסות ביטוח, לאחר שקיבל רישיון מטעם רשות שוק ההון ביטוח וחיסכון לעסוק בכך. את פוליסות הביטוח מנפיקות חברות ביטוח השונות. בעת הגשת תביעת ביטוח, בא בעצם תפקידו של סוכן הביטוח לידי ביטוי בצורה הטובה ביותר, שכן אז מעניק סוכן הביטוח סיוע אישי למבוטח בעת ההגשה והטיפול בתביעה.

לסוכן הביטוח שני כובעים מנוגדים: בכובע האחד, הסוכן משווק פוליסות ביטוח של חברות הביטוח ו"מייצג" אותן בשלב זה. בכובע השני, החל מרגע "רכישת הביטוח" על ידי המובטח, עובר סוכן הביטוח צד ומייצג את המבוטח אל מול חברת הביטוח שהפיקה את הפוליסה. סוכן הביטוח מכיר את הפוליסה על כל צדדיה ויודע להתעמת עם חברת הביטוח באופן ענייני ונכון יותר מאדם פרטי. לסוכן הביטוח יתרון משמעותי ביותר ויכולת אמיתית להשיג פיצוי למבוטחים, לרוב, הרבה יותר מאשר המבוטחים בעצמם. זאת המשמעות האמיתית של קמפיין השוקה!

סוכן ביטוח עצמאי או סוכנות ביטוח עצמאית, הינה סוכנות בלתי תלויה, כלומר אינה "מחויבת" לאף חברת ביטוח.

סוכן ביטוח או סוכנות ביטוח עצמאית אינם תלויים ואינם כפופים לחברת ביטוח ספיציפית, מה שהופך אותם להרבה יותר אובייקטיביים והוגנים כלפי הלקוח. הסוכן העצמאי אינו כפוף רק למוצרים הקיימים בחברה זאת או אחרת, וביכולתו לבצע ביטוחים דרך מספר חברות שונות, מה שהופך את התחרות לנוחה הרבה יותר עבורו וכפועל יוצא, את הפוליסות אותן הוא משיג לזולות ואיכותיות יותר.

סוכנות ביטוח עצמאית – השקט האמיתי שלך בביטוח!

עסקת רכישת ביטוח היא לא עסקה פשוטה ולעיתים יכולה להיות זו העסקה החשובה ביותר שתבצעו בחייכם.

היום, בעידן "הר הביטוח", יכול סוכן הביטוח להבין נכון יותר ובצורה מדויקת יותר את מצב הלקוח מול חברות הביטוח ולראות את הפוליסות הקיימות ללקוח ואת הנחיצות שלהן. התייחסות נכונה לנתונים העולים מהר הביטוח יכולה לחסוך ללקוח מאות שקלים בכל חודש. גם זאת המומחיות של סוכן הביטוח!

לכן, בעסקאות ביטוח לא מתפשרים על בעל מקצוע! בעסקאות ביטוח חשוב להתייעץ, לקבל הסבר מקיף על סוגי הביטוחים הדרושים, להבין את המשמעויות השונות וכדומה. רק לאחר קבלת כל הנתונים והתשובות, ניתן לבצע עסקת ביטוח טובה ונכונה. ולא, לא מדובר על כך שתשלמו עוד כמה שקלים בכל חודש, מדובר על כך שבעסקת ביטוח לא נכונה עבורכם, חס וחלילה, ביום שתצטרכו אותה באמת, הביטוח לא יכסה אתכם!!

מאמר זה נכתב על ידי דרור יהודה, סוכן ביטוח ובעלים של "דרור סוכנות לביטוח".

דרור סוכנות לביטוח

"דרור סוכנות לביטוח" מנוהלת בידי דרור יהודה, סוכן ביטוח בעל רישיון העוסק בתחום הביטוח מזה עשר שנים.

היותו של דרור סוכן פעיל ו"חי" את עולם הביטוח משני צידיו, האחד שיווק פוליסות הביטוח ואילו השני מימוש הפוליסות בעת הצורך ומיצוי הזכאות של המבוטחים בכיסויים השונים מול חברות הביטוח תורמת רבות להבנתו של דרור בשוק הביטוח וחשיבות ההתייחסות הפרטנית לכל אדם ולכיסויים הביטוחיים הדרושים לו ולמשפחתו באופן אישי.

כפועל יוצא, הסוכנות חשופה למגוון רחב של כיסויים וביטוחים כגון ביטוח בריאות, ביטוח חיים, סיעוד, שברים ועוד, ללא תלות בחברה ספציפית המשווקת אותם ובכך יכול להתאים לכל מבוטח את תיק הביטוח התפור למידותיו ולצרכיו.

מתחילת פעילותו מנהל דרור יהודה את משרדו תחת מעטפת ענקית של "לחמי סוכנות לביטוח" אשר נחשבת לאחת מסוכנויות הביטוח הגדולות בארץ בשוק ביטוחי הפרט וברשותה מערך עצום המונה עשרות עובדים, דבר אשר מעצים את יכולת השירות ואת מערך התביעות בעת הצורך.

הסוכנות ממוקמת ברחוב המלך ג'ורג' 27 שבמרכז העיר ירושלים.

ליצירת קשר:

דרור יהודה – 054-8394573
dror@cal-lahmi.co.il
http://www.dror-ins.co.il

%d בלוגרים אהבו את זה: